Choď na obsah Choď na menu
 


Určite poznáte Titanic.....Jeho dej, jeho hercov...ale, kto ho vlastne natočil? Kto za tým stojí? To až tak dobre neviete, čo? Tak si omáknime najlepších režisérov!

 

TIM BURTON

Je zodpovedný za také fimíky, aké len tak nevidíte. Na prvý pohľad rozprávočka.....Ale neskôr zistíte, že ide o tak tajomnú vec, že sa na niektorých miestach podobá hororu. Z dielne Tima pochádza napr. Koralína a svet za tajnými dverami, Mŕtva nevesta či iné. Tie filmy sú strašidelné rozprávky, ktoré nám otvárajú oči. Obrázok Sú robené mimoriadne náročnou technikou, ktorá pozostáva z pohybu bábok, ale vyzerá to ako animácia. Tim si obľúbil herca Johnnyho Deppa a natočil s ním rovnako zvláštne filmy, ktoré som ešte nevidela, Charlie a továreň na čokoládu, Nožnicovoruký Edward. A novinka je Alica v krajine zázrakov. Už teraz je mi jasné, že ked to točil Burton, nebude to rozprávka, ako ju mi poznáme, ale zas ju urobí jednoducho FANTASTICKOU!!!

 

JAMES CAMERON

No čo, natočil si Titanic... Také, asi to ani nepoznáte. No, len že zopár Oscarov, tak trocha asi jeden zo zopár najznámejších filmov všetkých dôb a vyhodili zaň trocha miliónov. Tak jedenásť rôčkov sme sa načakali a ďalší trocha menší trháčik, len najpredávanejší, menom Avatar. Ale nie, vážne. Obrázok Tieto filmy sú oceňované po celom svete, predávajú sa až-až, kopa ľudí Camerona žaluje, akože im ukradol nápad, len aby zarobili. Ale to najpodstatnejšie-sú krásne. Sú sčasti aj romantické, Avatar je veľmi dobrodružný a Titanic fakt zaľúbený a tragický, ale poukazujú nám na veľa dôležitostí, ktoré si ani nevšímame.